نقش ارتش در 8سال جنگ تحمیلی
ثبت نقش ارتش ، رشادتها وخاطرات ارتشیان غیور . پست الکترونیکی ali522429@yahoo.com
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: علی فرزاد - ۱۳٩٠/۳/۳

 

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش که صبح امروز چهارشنبه در صبحگاه مشترک یگانهای نمونه این نیرو سخن می‌گفت، با تبریک فرارسیدن 29 فروردین‌ماه، به تشریح نقش نیروی زمینی ارتش

 


در تداوم رشد انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: ارتش علاوه بر آنکه در پیروزی انقلاب نیز همگام با مردم شرکت داشت، در دوران دفاع مقدس نیز در تمام عملیاتها حضور یافته و هیچ عملیاتی وجود ندارد که یگانهای ارتشی در آن حاضر نباشند.

به گزارش سایت ساجد به نقل ازخبرگزاری فارس، وی حضور گسترده هوانیروز، تانکها و ادوات زرهی، توپخانه و جنگنده‌های ارتش را از دلایل اقتدار نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس یاد کرد و گفت: 48 هزار شهید و 127 هزار جانباز از اسناد جانفشانی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

پوردستان پاکسازی قریب 1 میلیون هکتار از اراضی ایران اسلامی را به عنوان شاهد دیگری از تلاشهای ارتش دانست و تاکید کرد: نخبگان ارتش نقش مهمی در اعتلای اقتدار دفاعی کشور داشته و ساخت تجهیزاتی چون تانک ذوالفقار، جنگنده صاعقه، شناورهای سطحی و زیر سطحی نیز در همین راستا صورت گرفته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: ارتقاء توان رزمی محور همه فعالیتهاست و آموزشهای سخت و مداوم و نیز به روز نگه داشتن تاکتیک‌ها و تجهیزات از برنامه‌های مهم ماست.

وی با تاکید بر اینکه تمامی این اقدامات در راستای دکترین دفاعی ایران است، گفت: ما آغاز کننده هیچ جنگی نخواهیم بود اما کوچکترین تحرکی را در اطراف مرزهای هوایی، دریایی و زمینی خود رصد کرده و ساز و کار لازم برای پاسخ به هر تهدیدی را طراحی کرده‌ایم.

همچنین در این مراسم یگانهای منتخب نیروی زمینی و پدافند ارتش از مقابل جایگاه رژه رفته و به 12 نفر از جانبازان و ایثارگران ارتش و 6 نفر از نخبگان این نیرو هدایایی تقدیم شد.

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


كد آهنگ

كد موسيقی

تماس با ما