با چشم باز جنگیدیم

 این یعنی رزمنده ایرانی با چشم باز می‌جنگید، آن که آسمانش بود و فضای دشمن، چه برسد به جبهه زمینی که رزمندگان بصیر ایرانی در رویارویی با دشمن یا در مصرف بیت‌المال در جبهه خودی هرگز کورکورانه رفتار نکردند. وصیت نامه‌های هم رزمان شهید ما را بخوانید تا در اغلب آن‌ها این عبارت تکراری را بخوانید که من از روی آگاهی پا به این میدان گذاشته‌ام.

عقده گشایی علیه رزمندگان اسلام محدود به انتشار کاریکاتور موهن اخیر در یکی از روزنامه‌های وابسته به جریان غرب‌گرا نیست و پیکره دفاع مقدس، از آغاز تا امروز شاهد زخم‌های فراوانی از این دست بوده است. سابقه جریان فکری نشر دهنده کاریکاتور اهانت آمیز به رزمندگان اسلام به سال‌های دفاع مقدس بر می‌گردد که اسلاف این جریان فکری در همان زمان حضور رزمندگان اسلام در جبهه‌های نبرد با دشمن را اقدامی کورکورانه یا از سر احساس می‌خواندند و برای تضعیف روحیه آنان از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کردند.

رزمنده مسلمان ایرانی چه در دوران دفاع مقدس و چه پس و پیش از آن، همواره نگاهش به انگشت اشاره ولایت بوده و هست. البته کتمان نمی‌توان کرد که ممکن است در برابر حوادث و رخدادهای سیاسی داخلی، در مواردی که تعداد آن کم هم نیست، از روی تساهل یا سهل انگاری، چشم بر خبط و خطای بعضی‌ها بستیم و به امید آنکه سرشان به سنگ بخورد و بتوانند دوست را از دشمن بشناسند، رفتار آنان را نادیده انگاشتیم، هرچند از این «چشم پوشی» عامدانه طرفی نبستیم و تکان دهنده‌ترین حوادث هم نتوانست جریانی که خود را به خواب زده است را متنبه سازد.

 رزمنده ایرانی چه در گرماگرم جبهه جنگ سخت و چه در هیاهوی جنگ نرم، کورکورانه و چشم بسته رفتار نکرده است. به خصوص در جبهه جدید، و پس از اطمینان از آنکه بعضی‌ها بنا ندارند، چشمانشان را بر حقایق جامعه و دشمنی دشمنان دین و میهن بگشایند، هرگاه شرایط اقتضا کرده است، با رفتاری سرچشمه گرفته از بصیرت نافذ خود به میدان آمده‌اند و آنچه باید را انجام وظیفه نموده‌اند.

 اما در این میان به نظر می‌رسد که جریانی که چشم و گوش بسته در حال پیروی از سیاست‌های دیکته شده بیگانگان، در جبهه مخالف دفاع مقدس و ارزش‌های انقلاب اسلامی می‌باشد، قصد ندارد در این رفتار ناشایست تجدید نظر کند. حتی نسیم خوش بهار بیداری اسلامی در دنیای اسلام هم نتوانسته چشمان این طایفه را بر حقایق پیرامونشان بگشاید و گویا بر عکس تلاش می‌کند، انتقام شکست جریان ضد اسلامی را با حرکاتی این چنینی از فرهنگ ایثار و شهادت بگیرد.


علیرضا قربانی

/ 0 نظر / 17 بازدید