امیر پوردستان در پایان رزمایش موشکی

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلام پایان رزمایش نیروی زمینی ارتش، موشک‌های شلیک شده "نازعات10 "و "فجر 5" را بخشی از توان این نیرو در عرصه عمل دانست.

 

رزمایش موشکی نیروی زمینی ارتش با شلیک موفقیت‌آمیز موشک‌های 'نازعات 10' و 'فجر 5' پایان یافت.

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش پس از آزمایش موفق شلیک موشک‌های 'نازعات 10' و 'فجر 5' طی سخنانی گفت: این شلیک‌ها بخشی از توان و قدرت موشکی نیروی زمینی در عرصه عمل است و به مرور تجربه‌ها آموزش‌های فراگرفته رزمندگان این نیرو را در صحنه‌های دیگری محک خواهیم زد.

وی خاطرنشان کرد: شلیک موفقیت‌آمیز موشک‌ها هدیه نوروزی نیروی زمینی به مردم ایران بود که همیشه به دعای خیرشان پشتیبان تمامی رزمندگان نیروهای مسلح بودند.

پوردستان با تاکید بر شناخت سرباز بر سلاح خود، افزود: در حقیقت سرباز با شناختش از سلاح اعتماد به نفس لازم را پیدا می کند و به طبع آن مردم هم با دیدن توان و قدرت نیروهای مسلح دلشان قوی‌تر می شود.

فرمانده نیروی زمینی اترش اضافه کرد: با به نمایش گذاشتن توانمندی‌ها دشمنان دیگر نمی توانند به تهدیدهای خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه حفظ آمادگی باید از اولویت های نیروهای مسلح باشد تصریح کرد: با برگزاری این رزمایش بخشی از اقتدار و توان دفاعی را در عرصه موشکی نیروی زمینی ارتش شاهد بودیم و من به نمایندگی از فرمانده محترم کل ارتش که منصوب آقا هستند از همه شما تشکر می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، رزمایش نیروی زمینی ارتش با شلیک موفق موشک‌های نازعات 10 و فجر 5 همراه بود.

این رزمایش با هدف تست سامانه‌های پیشرفته موشکی در منطقه عمومی اصفهان (کاشان) آغاز شده بود.

رزمایش ارتش به‌ منظور نمایش اقتدار نیروهای مسلح، عملیاتی کردن آموزش‌های نظامی، افزایش مهارت‌های فردی و یگانی و آمادگی رزمی یگان‌های موشکی و راکت‌انداز با استفاده از امکانات و مقدورات نیروی زمینی انجام شده است.

موشک‌های شلیک شده در این رزمایش، توسط متخصصان نیروی زمینی ارتش ساخته شده‌اند و یگان‌هایی از گروه 840 موشکی و تعدادی از یگان‌های پشتیبانی ارتش حضور دارند.

فجر5 یک راکت توپخانه‌ای 333میلی‌متری و دوربرد و همچنین راکت‌انداز چندتایی متحرک است؛ حداکثر برد فجر5 به 75 کیلومتر می‌رسد.

'نازعات 10' یک موشک بالستیک کوتاه‌برد با پیش‌رانش سوخت جامد است که بردی حدود 130 کیلومتر دارد.

منبع:جام جم آنلاین

/ 0 نظر / 23 بازدید