فرمانده نیروی هوایی روسیه: تحریم‌ها بر نیروی هوایی ایران هیچ تاثیری نداشته است

به گزارش روابط عمومی نهاجا، سرلشکر خلبان ویکتور نیکلایویچ بوندارف فرمانده نیروی هوایی فدراسیون روسیه روز گذشته پس از بازدید از پایگاه شهید بابایی اصفهان، گفت: توانمندی نیروی هوایی ارتش در ساخت قطعات و تجهیزات و بازآماد هواپیماها حاکی از آن است که تحریم‌ها هیچ تاثیری بر این نیرو نداشته است.
وی افزود: در بازدیدهایی که از دو پایگاه نیروی هوایی ارتش و دانشگاه هوایی شهید ستاری داشتم به این نتیجه رسیدم که نیروی هوایی ارتش ایران از ظرفیت و توانمندی بسیار بالایی برخوردار است و سطح آمادگی خلبانان و کارکنان فنی این نیرو در حد بسیار خوبی است.
بوندارف با اشاره به رژه جنگنده‌های اف14 و اف 7 در دسته‌های سه فروندی در پایگاه هشتم شکاری، خاطرنشان کرد: پرواز گروهی هواپیماها نیاز به آموزش خاص و مستمر دارد که این اجرا توسط خلبانان ایرانی حاکی از آموزش‌های خوب و سطح بالای آنان است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش روسیه با اشاره به بازآماد هواپیماها در پایگاه اصفهان تصریح کرد: من از نزدیک شاهد تلاش کارکنان فنی در بخش اورهال هواپیماهای شکاری و ترابری بودم و به‌عنوان یک متخصص هوایی ضمن خوشحالی از این همه پیشرفت در این زمینه متعجب شدم.
بوندارف ادامه داد: توانمندی نیروی هوایی ارتش ایران در ساخت قطعات و تجهیزات و بازآماد انواع هواپیماها و هلی‌کوپترها نشان می‌دهد که تحریم‌های بین‌المللی بر فعالیت‌های این نیرو تاثیرگذار نبوده است.

منبع:سایت کیهان

/ 1 نظر / 25 بازدید
shokravi

با سلام وقت بخیر پرسشگری حس کودکانه ایی است که تا پایان زندگی باید همراهش داشت . http://salamshokravi.persianblog.ir شکروی (◔◡◔)(◕‿◕)(◔◡◔)