اخطار به هواپیماهای شناسایی کشورهای فرامنطقه‌ای

به گزارش قرارگاه فرهنگی رسانه ای ارتش، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اظهار داشت: ما هر روز رصد صد در صدی نسبت به پیرامون خودمان و منطقه ای که رزمایش در آن انجام می شود، داریم.

وی با بیان اینکه کل آسمان کشور به صورت ۲۴ ساعته رصد و اطلاعاتش به دو مقصد «کنترل و فرماندهی شبکه یک پارچه» و «قرارگاه رزمایش» ارسال می شود، افزود: اگر هواپیماهایی از مسیر خودشان منحرف شوند، همه اقدامات ایمنی و امنیتی انجام می شود تا هم پروازهای عبوری به سلامت انجام شود و هم پروازی که قصد تخاصم و جاسوسی دارد، در اجرای ماموریت خود ناکام بماند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با اشاره به عبور روزانه حدود هزار فروند هواپیما از آسمان کشور، گفت: برگزاری این رزمایش باعث هیچ گونه اختلالی در روند پروازهای عبوری نشده است اما با رصدهایی که انجام می دهیم هواپیماهای جاسوسی علی رغم خاصیت پنهان کاری، کشف شده، به آنها اخطار داده می شود و این هواپیماها به ناچار از مهلکه دور می شوند.

امیر سرتیپ اسماعیلی در پایان تصریح کرد: این اخطارها را در روزهای قبل از رزمایش داشته ایم و امروز نیز به هواپیماهای شناسایی کشورهای فرامنطقه ای اخطارهای لازم داده شده است

منبع: جام جم آنلاین

/ 0 نظر / 32 بازدید