مشاور نظامی فرمانده کل قوا: با کسی سر جنگ نداریم

به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این مراسم، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: لازم است همیشه هفته دفاع مقدس را گرامی بداریم، چراکه دشمن این جنگ را با اهداف نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران، تصرف ایران بویژه استان خوزستان و جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی ایران آغاز کرده بود و به لطف خدا ما این اجازه را به آنها ندادیم پس پیروز هستیم.

آل‌هاشم در ادامه اظهار کرد: جا دارد در این ایام یاد امام راحل(ره) و شهدای دفاع مقدس را گرامی بداریم و این ایام را که یاد آور ایثار و استقامت و سربلندی امت اسلامی و رزمندگان نیروهای مسلح است، به محضر امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) و رزمندگان دلیر ایران اسلامی تبریک عرض کنیم.

در ادامه این مراسم، امیر سرتیپ محمدی‌فر ـ فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش ـ نیز با اشاره به رشادت‌های رزمندگان اسلام در طول ۸ سال دفاع مقدس تصریح کرد: این دفاع، مقدس شد برای اینکه عشق در آن جاری بود. عشق به عظمت خداوند، عشق به اجرای فرمان پروردگار، عشق به جنگیدن با دشمن در جوار جایی که خون حسین ریخته شده بود. ما آنجا بیاد سرور آزادگان حضرت امام حسین(ع‌) بودیم و می‌رفتیم انتقام خون حسین را از دشمنان اسلام بگیریم. این عشق بود؛ عشق به امام عصر(عج)، عشق به کربلا و همه این عشق‌ها دفاع را مقدس کرد.

مشاور نظامی فرمانده کل قوا با بیان اینکه "امروز هم عشق به پیروزی در دل هر جوان ایرانی جاری و ساری است و یک ایرانی پیدا نمی‌کنید که عشق به وطن، دین و مذهب در وجودش نباشد"، افزود: بعد از پیروزی در همه جای دنیا مرسوم است که رزمندگان شادی کنند اما رزمندگان ما بعد از پیروزی پیشانی بر خاک می‌گذاشتند و شاکر لطف پروردگار بودند.

محمدی‌فر در ادامه، با اشاره به اهمیت بیان خاطرات جنگ، به بیان خاطراتی از هشت سال دفاع مقدس پرداخت و تاکید کرد: با گفتن خاطرات جنگ، جنگ را زنده نگاه دارید. ما باید بتوانیم این حقیقت را در بین افسران جوان و نیروها به زیبایی جا بیندازیم که وقتی همه چیز با اراده و لطف خداوند محقق می‌شود ترس در ما مفهومی ندارد و این آیه، کلام و قول خداوند است.

وی با اشاره به حمایت‌های سازمان‌های بین‌المللی از ارتش بعثی یادآور شد: دنیا پشت صدام بود که بر ما پیروز شود. سازمان‌های مدعی حمایت از حقوق بشر در آن زمان همه حرکات و تصمیمات جنایتکارانه صدام را می‌دیدند و دم برنمی‌آوردند چون چشم دیدن موفقیتهای جمهوری اسلامی را نداشتند اما پیروزی ما مصداق آیه کَم مِّن فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً کَثِیرَةً بِإِذْنِ اللّهِ وَاللّهُ مَعَ الصَّابِرِینَ بود. امروز هم مشاهده می‌کنید که به اشکال دیگری حقوق حقه ایران را نادیده فرض می‌کنند.

مشاور نظامی فرمانده کل قوا بر لزوم آماده بودن نیروهای نظامی برای جلوگیری از جنگ تاکید کرد و خطاب به نیروهای ارتش گفت: دشمن ۲۴ ساعته ما را رصد می‌کند و می‌بیند، بنابراین همواره باید در اوج آمادگی و انضباط باشید. مولا علی(ع) نیز در این رابطه می‌فرمایند "اگر طالب صلحی، آماده جنگ باش".

محمدی‌فر در پایان تصریح کرد: ما با کسی سر جنگ نداریم و مبنای کار ما بر اساس ارزش‌های الهی و دینی به انسان و عدالت‌محوری است. خون هزاران شهید در جبهه‌های جنگ بخاطر عشق به تحقق عدالت و ظلم‌ناپذیری پیروزی بر دشمن ریخته شد تا این دفاع بر همه ملت ایران مقدس و مبارک باشد.

/ 1 نظر / 47 بازدید