امیرپوردستان:امکان غافلگیری نیروهای مسلح ایران وجود ندارد


فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: با رصد مداوم تهدیدات چه در مرزها چه در خارج مرزها و چه در منطقه و فرامنطقه‌ ظرفیت‌های لازم ایجاد شده و امکان ندارد غافلگیر شویم.
امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش طی سخنانی با اشاره به نوع تهدیدات موجود علیه کشور اظهار داشت: بعد از حادثه 11 سپتامبر با چهره تازه‌ای از تهدیدات روبرو شدیم که از نظر نوع، اندازه و شکل با تهدیدات گذشته تفاوت کرده بود و آن فضای ناهمتراز بود.
وی افزود: در فضای ناهمتراز شاهد جنگ‌های منطقه‌ای میان دو کشور هم مرز نیستیم بلکه شاهد جنگ میان دو کشور که یکی دارای فناوری‌های نوین و پیشرفته و دیگری فاقد آن است، خواهیم بود.
پوردستان خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح ما نیز در حوزه ناهمتراز ظرفیت‌ها ونیازهای لازم را در خود ایجاد کردند که مهمترین آن توجه به آمادگی رزمی است به طوری که حفظ و ارتقای آمادگی رزمی سرلوحه کار مجموعه نیروی زمینی ارتش قرار گرفت.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه سخنانش تصریح کرد: ما در حال رصد مداوم تهدیدات چه در مرزها چه خارج از مرز و چه منطقه و فرامنطقه‌ای هستیم که متناسب با آنها، ظرفیت‌های لازم ایجاد می‌شود و امکان ندارد که ما در این خصوص غافلگیر شویم.
وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته رزما‌یش‌های متعددی برگزار شده است، گفت: در سال گذشته رزمایش عمیق و وسیع موشکی در منطقه کاشان داشتیم و راکت‌ها و موشک‌هایی که در نزاجا هستند هم از نظر برد هم قدرت تخریب و هم دقت ارتقا پیدا کرد همچنین رزمایش هوابرد و زرهی را نیز داشتیم تا آمادگی‌های لازم برای مقابله با تهدیدات را در خود ایجاد کنیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه براساس دکترین‌های عملیاتی، تاکتیکی سلاح مورد نیاز خود را به صنایع دفاعی اعلام می‌کنیم، اظهار داشت: از طرفی هم ما در نیروی زمینی اقدامات فراوانی انجام داده‌ایم و در بخش بالگردی خودکفا هستیم. همچنین انواع و اقسام شبیه‌سازها برای تربیت خلبانان و تیراندازی تولید می‌شود.
پوردستان ادامه داد: ما در نیروی زمینی، تونل باد شبیه‌ساز چتربازی، سلاح‌های تک تیرانداز با برد 3 کیلومتر، تانک ذوالفقار، نفربرهای شنی‌دار و تجهیزات جنگ الکترونیک را بومی‌سازی و تولید کرده‌ایم.

  منبع:روزنامه کیهان

/ 2 نظر / 24 بازدید
گروه نرم افزاری HSB

سلام وبلاگ خیلی قشنگی دارید! اگر می خواهید که بنر فلش کاملا حرفه داشته باشین یا اینکه هدری زیبا داشته باشید می تونید به سایت ما بیاین و در خواست بدین تا براتون با بالاترین کیفیت درست کنم شما همچنین می تونید نمونه کارامونم هم مون جا ببینید! سایت ما: design.digitalweb.ir یا اینکه به من ایمیل بزنید : r.akbarian98@yahoo.com شماره موبایلم اینه : 09369077580 حتمن به ما سر بزنید!!!!

friendhaa

این پیام تبلیغات نیست سلام دوست عزیز به شبکه اجتماعی فرندها بیا با امکانات چت باکس+اشتراک گذاری عکس و... www.friendhaa.ir