امیر محمود رستمی

امیر محمود رستمی به جمع همرزمان شهیدش پیوست PDF چاپ نامه الکترونیک چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۵

معاون اسبق آموزش نیروی زمینی ارتش براثر عارضه قلبی ندای خالق خویش را لبیک گفت و به جمع همرزمان شهیدش پیوست.alt

 

 

به گزارش سایت ساجد به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر محمود رستمی معاون اسبق آموزش نیروی زمینی ارتش، یکی از جانبازان دفاع مقدس و از امیران اهل قلم و ادبیات ارتش جمهوری اسلامی ایران براثر عارضه قلبی ندای خالق خویش را لبیک گفت و به جمع همرزمان شهیدش پیوست.

امیر رستمی که تمام وجودش، سرشار از عشق به ولایت و انقلاب اسلامی بود، از پیشکسوتان دفاع مقدس به شمار می آمد که آن دوران حماسی را با افتخار سپری کرد.

رستمی دوره‌های عالی پیاده، تکاور و هوابرد را در خارج از ایران طی کرده و قبل از جنگ تحمیلی در مشاغلی همچون استاد تکاور جنگ‌های نامنظم در مرکز پیاده شیراز و استاد تاکتیک‌های دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش و همچنین معاون قرارگاه و پشتیبانی ستاد ارتش خدمت کرده است.

او در دوران دفاع مقدس فرمانده گروه رزمی و فرمانده تیپ یکم لشکر 28 پیاده کردستان و فرمانده تیپ 55 هوابرد شیراز بود.

امیر رستمی پس از دوران دفاع مقدس نیز به عنوان فرمانده لشکر 64 پیاده ارومیه و سپس به عنوان معاون آموزش نیروی زمینی ارتش منصوب و در سال 1373 به افتخار بازنشستگی نائل آمد.

وی در سال 1383 نیز در هفتمین جشنواره شهید رجایی به عنوان بازنشسته برگزیده ملی در نیروهای مسلح انتخاب شد.

رستمی در دوران بازنشستگی به عنوان مدرس در دانشگاه افسری امام علی(ع)، دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش و دانشگاه عالی دفاع ملی ستاد کل نیروهای مسلح فعالیت می‌کرد و آثار و مقالات تحقیقی متعدد و مهمی همچون تاریج نظامی جهان، هنرجنگ و همچنین در آمدی بر "در باب جنگ کلوزویتز " از خود برجای گذاشت.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران از عموم ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی و همرزمان آن بزرگوار دعوت می‌کند تا درمراسم آن یادگار دوران دفاع مقدس که در روز جمعه (9/2/90) در مسجدالجواد (ع) واقع در میدان هفتم تیر ساعت 13:30 الی 15:00 برگزار می‌شود، شرکت کنند.

منبع:سلیت جامع دفاع مقس

/ 0 نظر / 8 بازدید