تشییع پس از سی سال

 

تشییع پیکر یک شهید پس از سی سال + تصاویر پیکر شهید «قاسم درآهکی» همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در میان میان حزن و اندوه دستان مردم شهید پرور آبادان تشییع شد.

به گزارش «تابناک»، پیکر این شهید هشت سال دفاع مقدس، برای آرمیدن در آغوش خاک به شهرستان آبادان منتقل شد.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آبادان گفت: با توجه به این که این شهید بزرگوار ارتشی بوده است، پرسنل ارتش نیز در این آیین حضوری چشمگیر داشتند.

تشییع پیکر این شهید از جلوی بنیاد شهید و امور ایثارگران آبادان تا گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.


روز گذشته نیز مردم شهید‌‌پرور اهواز با پیکر شهید قاسم درآهکی وداع کردند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، گروهبان شهید ‌«قاسم درآهکی»، متولد 1336 آبادان است. وی از نیروهای گردان 151 دژ خرمشهر از لشکر 92 زرهی خوزستان بوده که به همراه دو تن از همزرمان خود، در دومین روز تهاجم رژیم بعثی به خاک کشور در منطقه عملیاتی کوشک (طلائیه) به درجه رفیع شهادت رسید و پیکر مطهرش مفقود شده بود.


پیکر مطهر این شهید والامقام به همراه دو همرزمش پس از سی سال در منطقه عملیاتی کوشک از عمق 80 سانتی متری زمین هنگام خاکبرداری از زمین کاملا مسطح در روزهای پایانی سال 89، توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح کشف شده است.

این شهید به همراه دو تن از همرزمانش در اول مهر ماه 1359 یعنی در روز دوم جنگ به شهادت رسیده‌اند که جمعی از لشکر 92 ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند که در شرایط دشوار روزهای نخستین جنگ تحمیلی به مصاف دشمن بعثی رفته بودند.


وسایل همراه شهید قاسم درآهکی:


منبع سایت تابناک

 

/ 0 نظر / 6 بازدید