افزایش 10 درصدی حقوق سربازان وظیفه نیروهای مسلح

سرتیپ دوم پاسدار 'عیسی کمالی' در دیدار جمعی از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح توضیح داد: با توجه به این که ضریب ریالی افزایش حقوق در سال جاری از 636 به 700 رسیده است، براین اساس حقوق کارکنان وظیفه در سال 90 براساس ضریب ریالی جدید محاسبه خواهد شد.

به گفته وی، با توجه به محاسبات جدید، حقوق کارکنان وظیفه 10 درصد افزایش یافت و از فروردین ماه امسال محاسبه و قابل پرداخت است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین به افزایش کمک هزینه همسر کارکنان وظیفه با توجه به ضریب ریالی یاد شده اشاره کرد و گفت: این کمک هزینه 235 هزار و 200 ریال خواهد بود. ضمن آن که کمک هزینه فرزند نیز 47 هزار و 40 ریال تعیین شده که برای سه فرزند قابل پرداخت است.

 

**‌ تکذیب معافیت سرباز صنعت

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین یادآورشد که معافیت از خدمت به جز در مواردی که در مقررات تصریح شده است، راه دیگری ندارد.

به گفته وی، معافیتی با عنوان 'سرباز صنعت یا معدن' نیز اساسا وجود خارجی ندارد.

سردار کمالی در باره شایعات اخیر مبنی بر معافیت گروهی از مشمولان وظیفه نیز اظهار داشت: برنامه جدیدی برای معافیت گروهی از مشمولان وجود ندارد.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح،‌ مشمولان زیر دیپلم، دیپلم، کاردانی و کارشناسی متولد سال 1355، کارشناسی ارشد متولد سال 1353، دکترای غیرپزشکی متولد تا سال 1351 و دکترای پزشکی متولد 1340 به بعد باید برای خدمت دوره ضرورت خود را معرفی کنند. همچنین مشمولان متولد 1340 تا 1355 نیز باید برای دریافت کارت معافیت رهبری خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند.

سردار کمالی تاکید کرد که خبرهای مربوط به خدمت سربازی را فقط ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام می‌ کند و مواردی را که سایر مراجع، به صورت نظر یا پیشنهاد مطرح می کنند، کذب است.

 

** پرداخت هزینه مرخصی استحقاقی

سردار کمالی یادآورشد کارکنان وظیفه غیربومی که فاصله محل خدمت تا سکونت آنها بیش از 35 کیلومتر باشد، در هنگام اعزام به مرخصی استحقاقی هزینه مرخصی دریافت خواهند کرد.

وی افزود: سربازان وظیفه، سالانه در مناطق عادی سه بار و در مناطق عملیاتی و امنیتی چهار بار می‌توانند از مرخصی و هزینه مرخصی استفاده کنند.

به گفته وی، این مبلغ به ازای هر کیلومتر، معادل یک پنجم ضریب ریالی محاسبه و پرداخت خواهد شد.

 

** امکان ادامه تحصیل همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین در این دیدار با بیان این که مشمولان غیرغایب از جمله متولدان نیمه دوم سال 1370 اگر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور پذیرفته شوند، می‌توانند ادامه تحصیل دهند، یادآور شد کارکنان وظیفه غیرغایب در حال خدمت نیز اگر در دانشگا‌ه‌ها پذیرفته شوند، از خدمت ترخیص می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد که سربازان همزمان با خدمت وظیفه، حق ادامه تحصیل ندارند و یگان‌ها نیز حق صدور مجوز برای این قبیل کارکنان را ندارند.

به گفته سردار کمالی، مطالبی که در باره ادامه تحصیل هم‌ زمان با خدمت، مطرح‌ می‌شود، غیرمسئولانه بوده و واقعیت ندارد.

 

** محاسبه غیبت سربازی برای افرادی که زمان تحصیل آنها بیش از مقررات باشد

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین مدت زمان تحصیل در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای ناپیوسته را سه سال اعلام کرد و گفت: مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته شش سال، دکترای پزشکی هشت سال و دکترای تخصصی پنج سال است.

به گفته وی، افرادی که مهلت ادامه تحصیل آنان به اتمام رسیده باشد، غایب محسوب می‌شوند، اما از ادامه تحصیل آنان جلوگیری نخواهد شد.

سردارکمالی افزود: دانشگاه‌ها می‌توانند تا پایان تحصیلات از آنان ثبت‌نام کنند، اما پس از اتمام تحصیلات با وضعیت غیبت به خدمت اعزام خواهند شد و حق ادامه تحصیل در مقطع بالاتر پیش از ایفای خدمت سربازی را ندارند.

منبع:/www.aja.ir

/ 0 نظر / 27 بازدید