فرمانده قرارگاه عملیاتی شمال شرق کشور خبر داد:

به گزارش سپاه نیوز از بیرجند، امیر تارخ ظهر امروز در مراسم تحلیف سربازان گردان‌های یکم و دوم آموزشی مرکز آموزش 04 امام رضا(ع) بیرجند، پایداری و ثبات را دو ویژگی بارز مرزهای کشور دانست.
وی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش هرگونه تحرک نظامی دشمن را در خارج مرزها رصد می‌کند، افزود: ارتش متناسب با نقاط ضعف و قوت دشمن، راهکارهای دفاعی ویژه را اتخاذ کرده و آموزش‌های نظامی یگان‌ها را مطابق با استانداردهای روز ارائه می‌دهد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی شمال شرق کشور، رصد جایگاه‌های دشمن در مناطق مرزی و همچنین تاکتیک‌های آنان را از دیگر اقدامات نیروی زمینی ارتش عنوان کرد و گفت: ارتش با داشتن اطلاعات کامل، از تمامیت ارضی کشور دفاع می‌کند و اجازه هیچ‌گونه تجاوز به خاک ایران را نمی‌دهد.
تارخ به توان بالای پدافند هوایی ارتش نیز اشاره کرد و افزود: پدافند هوایی قرارگاه خاتم‌الانبیا با استقرار سامانه در تمام کشور، ورود هرگونه شیء پرنده‌ای را رصد و در صورت نقض حریم هوایی ایران به شدت برخورد می‌کند.
فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی نیز مرکز آموزش 04 امام رضا (ع) بیرجند را جزو مراکز آموزشی برتر کشور دانست و گفت: این مرکز یکی از بزرگترین و مقتدرترین مراکز آموزشی کشور است و سالانه به 30 هزار جوان، آموزش‌های رزمی مقدماتی را ارایه می‌کند.
امیر علی جهانشاهی همچنین به کسب رتبه‌های برتر مرکز آموزش 04 امام رضا (ع) بیرجند در مسابقات فرهنگی و ورزشی طی پنج سال گذشته اشاره کرد.
در مراسم تحلیف سربازان گردان‌های یکم و دوم آموزشی مرکز آموزش 04 امام رضا (ع) بیرجند، گردان‌های ارتش از مقابل جایگاه رژه رفتند.
در این مراسم همچنین از 14 فرمانده، تیرانداز و سرباز نمونه تجلیل شد.

/ 0 نظر / 10 بازدید