نقش ارتش

به گزارش ایرنا احمدی نژاد که صبح روز دوشنبه در مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جوار حرم مطهر امام راحل سخن می گفت، تصریح کرد: ارتشی که در مسیر ولایت حرکت می کند شکست ناپذیر است.

رییس جمهوری گفت: خدا را سپاسگزاریم که طی 32 سال ارتش و ارتشیان عزیز ما با تبعیت از ولایت در عرصه های گوناگون موفق و سربلند بوده اند.

وی تصریح کرد: نقش ارتش و نیروی زمینی ارتش در دفاع از استقلال و عزت و سرافرازی ایران زمین یک نقش کم نظیر است.

احمدی نژاد با بیان اینکه دوران دفاع مقدس، دوران بازیابی ارتش و هویت آن و به نمایش درآمدن اصالت ها، شجاعت ها و قهرمانی های ارتش بود، افزود: خوشبختانه عناصر فداکار ارتش با استفاده از تجربیات دفاع مقدس و حوادث گوناگون و بسیار سنگینی که طی سال‌های اخیر در منطقه ما گذشته است امروز به یک ارتش خودباور، مقتدر، مومن و شکست ناپذیر تبدیل شده است.

احمدی نژاد گفت: از همه فرماندهان، تلاشگران، افسران، درجه داران و سربازان ارتش که با ایمان به خدا، عشق به میهن و پیروی از ولایت برای سرافرازی فرهنگ و آیین ما، آرمان ها و اعتقادات ما و اسلام ناب و برای صیانت از تمامیت ایران ایستاده اند و تلاش می‌کنند صمیمانه تشکر می‌کنم.

رییس جمهوری از همه کسانی که برای خودکفایی و ارتقای توانمندی های ارتش در بعد آموزشی و توانمندی های فردی، تاکتیکی و تکنیکی و همچنین در عرصه توانمندی ها و تجهیزات دفاعی تلاش می کنند؛ قدردانی کرد.

احمدی نژاد گفت: باید با افتخار اعلام کنم امروز نیروهای مسلح و ارتش قهرمان جمهوری اسلامی ایران همه نیازهای دفاعی خود را با اندیشه ؛ ابتکار و تلاش خستگی ناپذیر خود تامین می کنند و این بر عظمت ارتش و نیروهای مسلح می افزاید.

** دو عامل اقتدار

وی با بیان این که امروز منشا اقتدار ملت ها دو عامل است، توضیح داد: عامل نخست اتکای به ایمان و توانمندی های درونی یک ملت ؛ خودباوری و استفاده از موجودیت و استعدادهای خدادادی و سرزمینی است.

رییس جمهوری تصریح کرد: ملتی که توانمندی و استعدادهای خود را بشناسد با ایمان به خدا و باور و اعتماد به توانمندی های خود حرکت کند صاحب اقتداری خواهد شد که شکست ناپذیر است.

احمدی نژاد همچنین درمورد عامل دوم که منشا اقتدار ملت ها است؛ توضیح داد:استفاده از فرصت ها و حضور مقتدرانه در عرصه های منطقه ای و بین المللی عامل دوم بشمار می رود.
ملتی که دیگران برای آن تصمیم بگیرند و سیاست های بین المللی را برای او تنظیم کنند و او تحت مدیریت دیگران حرکت کند طعم عزت و اقتدار را نخواهد چشید.

رییس جمهوری یادآور شد: ملتی موفق است که در عرصه های مهم سرنوشت با اقتدار ؛ عزت؛ اعتماد به نفس وارد شود و در مدیریت ها، برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های بین المللی حضوری تعیین کننده و مقتدرانه پیدا کند.

احمدی نژاد تاکید کرد ملتی که از این دو عامل به درستی استفاده کند پرچم عزت او همواره برافراشته خواهد ماند و طعم ذلت را نخواهد چشید. چنین ملتی شایسته پیشرفت؛ اعتلا و نشستن بر بام عزت جهانی است.

رییس‌جمهوری گفت: خدا را سپاسگزاریم که امروز ملت ایران، نیروهای مسلح و رهبری گرانقدر این ملت از این موضع با این برنامه و با این نگاه حرکت می‌کنند.

احمدی‌نژاد افزود: امروز حضور مقتدرانه ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آب‌های بین‌المللی به‌ویژه انجام ماموریت مهم صیانت از کشتی‌ها در مسیر خلیج عدن و دریای سرخ نشان داد که نیروهای مسلح و ملت ایران مصمم هستند که از همه ظرفیت‌های اقتدارآفرین خود استفاده کرده و نقش تاریخی خود را ایفا کنند و از همه فرصت‌ها برای پیشرفت، اعتلا، عزت و حضور عزتمندانه در عرصه‌های جهانی بهره برند.

وی با بیان اینکه امروز ماموریت و مسوولیت ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مضاعف است، تصریح کرد: دشمن شکست‌خورده در عرصه‌های منطق، فرهنگ و اندیشه‌های انسانی و الهی با فریبکاری و با تکیه بر زور به میدان آمده است تا معادلات منطقه‌ای و جهانی را به نفع منافع نامشروع عده محدودی سرمایه‌دار بی‌فرهنگ رقم بزند.

رییس‌جمهوری ادامه داد: دشمن شکست‌خورده در تلاش است تا تمایلات، خیزش‌ها و مطالبات عدالت‌طلبانه ملت‌ها را یا سرکوب و یا با فریبکاری به نفع خود مصادره کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به رفتارهای متناقض و سرشار از تزویر مستکبران اظهار داشت: مستکبرانی حدود 10 سال قبل با طراحی یک شیطنت با یک فریبکاری و سناریوی از پیش تعیین شده بهانه‌ای درست و لشکرکشی کردند تا قلب سیاست، اقتصاد و فرهنگ جهان یعنی منطقه ما را تصرف کنند.

وی این اقدام مستکبران را به دو دلیل مربوط دانست و گفت: هدف اول آنان مهار امواج بیداری‌آفرین انقلاب اسلامی است که ناشی از حرکت، ایستادگی، فریادهای حق‌طلبانه، دلسوزی‌ها و فداکاری‌های ملت ایران است. آنها به تصور خود آمدند تا بیداری ملت‌ها را در کانون و نقطه کانونی آن مهار کنند.

رییس‌جمهوری هدف دوم مستکبران برای لشکرکشی به منطقه را اینچنین توضیح داد: آنها می‌خواستند نظام و اقتصاد سرمایه‌داری و سرمایه‌سالاری رو به مرگ را نجات دهند که باز هم با بیداری و هوشیاری ملت ایران و همبستگی ملت‌ها، این طراحی شیطانی در هم شکست.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه مستکبران امروز با چهره و شعارهای دیگر و طراحی‌های جدید به میدان آمده‌اند، اظهار داشت: آنها به دنبال ایجاد تفرقه، درگیری‌های منطقه‌ای، تخریب و راه انداختن جنگ بین ملت‌ها و دولت‌ها برای مصرف کردن سلاح‌ها و ایجاد فرصت جایگزینی برای خود از یک طرف و از سوی دیگر تخریب و ایجاد فرصت تحکیم پایه‌های سلطه شیطانی خود هستند.

وی با تاکید بر اینکه امروز به لطف خدا ملت ایران و ملت‌ها هوشمند هستند، گفت: همه در منطقه ما و همچنین در کل جهان باید مراقبت کنند. نظام سرمایه‌داری رو به اضمحلال همه توان نظامی، سیاسی و فریبکاری خود را بسیج کرده است تا از مرگ حتمی نجات یابد، به همین دلیل همه باید هوشیار باشند، به‌ویژه دولت‌های منطقه باید بدانند که آمریکا دوست صادقی نیست.

رییس‌جمهوری یادآور شد: تجربه نشان داده است که آمریکا همیشه علیه دوستان خود شمشیر کشیده است. مهم‌ترین جنگ‌ها و خیانت‌های آمریکا علیه دوستانی بوده که برای او فداکاری کرده‌اند.

احمدی‌نژاد با اشاره به سرنوشت صدام گفت: برخی کشورها را نیز دیده‌اید که آمریکا برای حفظ نفوذ و پایه‌های سلطنت خود در آنجا، حاضر است کسانی را که 20 یا 30 سال نوکری و خدمت کرده‌اند، حیثیت و منافع خود و ملتشان را به پای سردمداران آمریکایی و صهیونیستی قربانی کرده‌اند، قربانی کرده و کنار بگذارد تا منافع خود را حفظ کند.

وی متذکر شد: همه باید هوشیار باشند اگر کسی در نقشه آمریکا بازی کند، ملت‌ها او را نخواهند بخشید و بداند که آینده‌ای نخواهد داشت.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه طراحی دشمن ایجاد جنگ بین ملت‌ها و دولت‌ها است، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد تنش ایرانی - عربی و شیعه - سنی ایجاد کند که اینها همه ساخته و پرداخته آمریکا و متحدان او است.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: ملت و قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران ضامن امنیت، عزت، دوستی و صلح و برادری ملت‌های منطقه و همه ملت‌های دنیاست. ملت، دولت و حاکمیت ایران دوست صمیمی همه ملت‌ها، خواستار اعتلا، پیشرفت و عزت همه ملت‌ها به ویژه ملت‌های منطقه است.
وی متذکر شد که منطقه امن در گرو همکاری، همدلی و همراهی صادقانه همه دولت‌ها و ملت‌ها است.

رییس‌جمهوری گفت: من مطمئنم که این‌بار نیز با هوشمندی همه ملت‌ها، سیاستمداران و دلسوزان و ان‌شاءالله همراهی دولت‌ها با ملت‌ها، توطئه جدید مستکبران نیز نقش بر آب خواهد شد.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: یقین دارم سردمداران صهیونیستی حاکم بر آمریکا که به دنبال نجات رژیم صهیونیستی هستند، این‌بار نیز شکست خواهند خورد. دوره تاریخی صهیونیست و سرمایه‌داری ظالم و ضد انسانی به پایان رسیده است و این فریبکاری‌ها، دخالت‌ها، برخوردهای دوگانه، زورگویی‌ها و تحمیل‌ها آنها را نجات نخواهد داد.

وی تصریح کرد که آنان به دنبال تثبیت و نجات رژیم صهیونیستی به عنوان پایگاه مهم سردمداران استکبار در منطقه ما هستند اما بدانند به فضل الهی طراحی‌های آنها جز ذلت، بی‌آبرویی و شکست برای آنان نتیجه‌ای نخواهد داشت.

** ملت های منطقه بدنبال خاورمیانه جدید هستند

رییس جمهوری همچنین گفت: آنها گفتند بدنبال خاورمیانه جدید هستند ، من باردیگر تکرار می کنم که ملت های منطقه نیز بدنبال خاورمیانه جدید هستند، ملت های دنیا نیز بدنبال جهان جدید هستند .

احمدی نژاد افزود: خاورمیانه جدید و جهان جدید بدون حضور سلطه آمریکا و بدون حضور رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی به فضل الهی محقق خواهد شد و دشمنان ملت ها راهی جز پذیرش شکست و عزت ملت ها نخواهند داشت.

وی روز ارتش سرافراز و روز نیروی زمینی فداکار را به همه نیروهای مسلح به ملت عزیر ایران و همه ملت های آزاده جهان صمیمانه تبریک گفت و از خداوند متعال خواست روز به روز بر عزت و توانمندی ملت ایران ، نیروهای مسلح مردمی و شجاع بیفزاید.

رییس جمهوری تاکید کرد که نیروهایی که با قرارگرفتن در امر ولایت در واقع تحت مدیریت امام عصر(عج) قرار گرفتند.

احمدی نژاد یادآور شد: کسی که تحت مدیریت انسان کامل است در حقیقت تحت مدیریت خدا و شکست ناپذیر است.

منبع:سایت تابناک

/ 0 نظر / 8 بازدید