نگارش«18 سال تنهایی» شهید لشکری

"محمد بداقی" از نگارش کتاب جدید خود با عنوان «18 سال تنهایی» خبر داد و افزود: این اثر در قالبی داستانی زندگی سرلشکر شهید حسین لشکری را بازگو می‌کند که در 27 شهریور سال 1359 به اسارت نیرو‌های عراق درآمد و 17 فرودین سال 1377 به میهن بازگشت و در  19 مرداد سال 1388 به دلیل جراحات و مشکلات به جای مانده از شکنجه‌های اردوگاه‌های عراق در بیمارستان لاله به شهادت رسید.

این نویسنده ادامه داد: به اعتقاد من دوران هشت سال دفاع‌مقدس بخشی از دفاع‌ است زیرا افرادی مانند شهید لشکری تا زمان آزادی در حال مقاومت بودند و شکنجه می‌شدند همین مقاومت لشکری انگیزه‌ای شد تا نگارش این کتاب داستانی را آغاز کنم.

بداقی «6410» را تنها اثر موجود خواند که به زندگی شهید لشکری می‌پردازد و درباره تفاوت کتابش با این اثر گفت: «6410» اثری زیبا، گیرا و تاثیر‌گذار است و بیشتر به گفته‌های شهید لشکری اختصاص دارد و به طور کامل به زندگی شهید نپرداخته، اما کتاب من قالبی داستانی دارد و سال‌های اسارت را با فضا‌سازی پیش‌روی مخاطب قرار می‌دهد.

وی افزود: فراز و فرود‌های زندگی شهید لشکری بسیار زیاد است تا آنجا که برخی موارد مانند ماجرای برگشت او به ایران ظرفیت یک کتاب مستقل را دارد. در داستان «18 سال تنهایی» زندگی لشکری را از زمانی که وارد ارتش شد تا بازگشتش به کشور را بازگو می‌کنم و برای تکمیل منابع علاوه بر استفاده از کتاب «6410» با همسر، فرزند و نیز سرهنگ صالح افشار تویسرکانی که خاطرات بسیاری از وی دارد گفت‌وگو خواهم کرد. البته همیشه در مسیر داستان مسایل جدیدی پیش می‌آیند که به آن‌ها هم خواهم پرداخت.

بداقی ادامه داد: در انتخاب عنوان برای کتاب بسیار حساسم و معتقدم که با انتخاب عنوان 50 درصد کار پیش رفته است. اکنون نیز نگارش کار را شروع کرده‌ام و در تلاشم که با ابوفرح، زندانبان شهید لشکری در عراق هم گفت‌وگو کنم. در این رابطه رایزنی‌های انجام شده که هنوز به نتیجه نرسیده است. برای چاپ این کتاب نیز هنوز با ناشری قرار داد نبسته‌ام.(ایبنا)

/ 0 نظر / 33 بازدید