پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان قبل از سال 79 "ساتا" با حقوق اسفند

ایسنا: سردار حسین دقیقی گفت: کمترین مبلغ پرداختی به این دسته از بازنشستگان 250 ریال و بیشترین آن 20 میلیون ریال خواهد بود.

وی ادامه داد: بابت پاداش پایان خدمت بازنشستگان قبل از سال 79 ساتا در مجموع باید 650 میلیارد تومان پرداخت می‌کردیم که تا کنون طی دو قسط در آبان و آذرماه سال 89، 341 میلیارد تومان از این رقم پرداخت شده است و قسطی دیگر را همراه با حقوق اسفند به آنها می‌پردازیم.

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، کل بدهی باقی مانده بازنشستگان قبل از سال 79 ساتا حدود 310 میلیارد تومان است که انتظار می‌رفت این قسط به طور کامل در اسفندماه سال جاری پرداخت شود، اما به این علت که دولت هنوز سهام‌های مربوطه را به ساتا واگذار نکرده، این پرداخت به طور کامل صورت نمی‌گیرد.

دقیقی ادامه داد: این سهام‌ها شامل چهار درصد از سهام سنگ آهن مرکزی و 9 درصد از سهام شرکت آلومینیوم المهدی است که هنوز به ساتا واگذار نشده و در صورت واگذاری، دولت به میزان 400 میلیارد تومان از بدهی خود به ساتا را پرداخت می‌کند.

دقیقی با تاکید بر اینکه دولت باید در مجموع 650 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت بازنشستگان قبل از سال 79 ساتا را به این سازمان پرداخت می‌کرد، اظهار کرد: نه تنها دولت هنوز این 400 میلیارد تومان سهام را به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح پرداخت نکرده، بلکه حتی در مورد مطالبه باقی مانده نیز سهمی را اختصاص نداده است.

مدیر عامل ساتا در پایان با بیان اینکه دغدغه سازمان تامین اجتماعی، تامین معیشت بازنشستگان در شب عید است، اظهار کرد: این مبلغ 150 میلیارد تومانی نیز از طریق اخذ وام از بانک سپه به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

منبع:http://www.entekhab.ir

/ 1 نظر / 20 بازدید
حق دوست

ایا می دانید رزمندگانی هستند که بیکارند و با وجود میانگین سنی 50 سال هیچ سابقه بیمه ای ندارند و حتی بازنشسته هم نخواهند شد چه رسد به اینکه حقوق بگیرند و یا پاداش؟ از رزمندگان گمنام هم یاد کنید از همان دلاور مردانی که بدلیل اسیب های جنگ نتوانسته اند امروز توانمند باشند و به فراموشی سپرده شده اند