تفاهمنامه منعقده بین کانون بازنشستگان ن .م و بیمارستان501 آجا

(( تفاهمنامه ))                      

 

 کانون بازنشستگان نیروهای مسلح آجا    دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان امام رضا (ع) 501 ارتش

 پیامبرگرامی  اسلام  (ص) : سلامت و  امنیت  دو نعمت  مخفی الهی است .

 

مقام معظم رهبری  و فرماندهی  کل قوا:  ما می خواهیم اگر کسی  در خانواده  مریض شد آن خانواده بیش از رنج  مریض داری  رنج  دیگری نداشته  باشد.

 

ماده ۱- طرفین  تفاهمنامه:

 

        الف- کانون بازنشستگان نیروهای مسلح  آجا  به  طرفیت  امیر سرتیپ دکتر اسداله حیدری  به آدرس  تهران خیابان  فاطمی  غربی، نبش خیابان اعتمادزاده

         ب- بیمارستان ۵۰۱ ارتش  آجا  به نمایندگی ریاست  بیمارستان جناب  دکتر عارف علی  مقدادی  به آدرس  تهران  خیابان  فاطمی غربی، خیابان اعتمادزاده،  بیمارستان ۵۰۱ آجا

 

ماده ۲ :موضوع  تفاهمنامه:

 

 ارائه خدمات در مانی به مراجعین  عضو کانون بازنشستگان آجا برابر تعهدات  متقابل بیمارستان و کانون در تاریخ  عقد تفاهمنامه برابر مفاد تفاهنامه می باشد .

 

 ماده ۳: 

 تاریخ عقد تفاهمنامه مدت آن:  تفاهمنامه در تاریخ  ۲۶/۳/۱۳۹۰ ( مصادف  با میلاد  پر  برکت  حضرت   علی ( ع)  منعقد و مدت آن  تا تاریخ  ۲۶/۳/۱۳۹۱ به مدت یکسال  می باشد  با توافق  طرفین  قابل تمدید  می باشد .

 

ماده ۴: تعهدات بیمارستان :

 

 الف -  تعهدات  درمانگاهی:

 

۱-      بیمارستان متعهد می گردد  در راستای  فعال سازی  و تأمین  پزشک  درمانگاههای کانون،  که قابلیت راه اندازی دارند، همکاری لازم  را بعمل آورد .

۲-     بیمارستان  جهت  مراجعینی که از کانون معرفی نامه دارند، تخفیف ویژه قائل می  شود. 

۳-   در صورتیکه معرفی  شدگان  از طرف کانون  به حد ایجاد یک درمانگاه  در هر رشته تخصصی  برسد ، درمانگاه  مستقل  برای  آنها  در محل  بیمارستان  ایجاد خواهد شد .

 

۴-    برای انجام  اعمال  تشخیصی  قلب  از قبیل  اکوکار دیوگرافی  و تست  ورزش  و هولتر  مانیتورینگ ،  بیمارستان تسهیلات ویژه ای برای این گروه  در نظر  می گیرد.

 

ب-  پاراکلینیک :

 

۱-     خدمات پاراکلینیک شامل CTSCAN, MRI خدمات آزمایشگاه  برای معرفی  شدگان  با تخفیف  ویژه  انجام  خواهد شد.

۲-     جهت بازنشستگان و مستمری بگیران معرفی شده از طرف کانون، در صورت  نیاز،  در ساعات غیر  اداری جهت  انجام  امور تشخیصی  وقت در نظر گرفته  می شود.

 

ج-  اعمال  جراعی:

 

۱-   بازنشستگان و مستمری بگیران  محترم  و خانواده های  تحت  سرپرستی آنان  می توانند با داشتن معرفی نامه  از کانون  با تعرفه دولتی تحت  عمل جراحی  زیبائی  قرار گیرند.

۲-   با توجه به امکان انجام  تمامی اعمال جراحی بجز اعمال جراحی قلب بیمارستان  متعهد میشود نسبت  به تجهیز  بیشتر  سیستم  اعمال جراحی  لیزری  و آندو سکوپیک ( کمتر  تهاجمی) جهت خدمات دهی   به بازنشستگان  اقدام  نماید.

۳-   درصورت عدم وجود تخت خالی در بخشهای جراحی  و نیز  پر بودن  وقت اتاق  عمل ، برای افراد  معرفی شده تمهیدات ویژه از قبیل  اختصاص  تخت و وقت  عمل   بصورت  اضافه بر سازمان  در نظر گرفته می شود .

۴-    با توجه به امکان  انجام اعمال جراحی  سنگین  در رشته های  تخصصی  و فوق تخصصی  در اتاق عمل  بیمارستان ، بیمارستان  متعهد به تأمین بخش  ویژه  (CCU, ICU ) برای مراقبت بعد از اعمال جراحی  خواهد بود .

 

د- بخش های  ویژه:  (CCU, ICU )

 

۱-     تأمین  تخت برای  اعمال جراحی  که به  مراقبت بعد از عمل در بخش  ویژه  نیاز دارند.

۲-   بیمارستان تمهیدات ویژه  برای بازنشستگان  و خانواده های آنان  که از سوی  کانون معرفی  می شونددر جهت تأمین  تخت  ویژه  قائل  خواهد بود .

۳-   در صورت بستری شدن  و نیاز  طولانی  مدت بستری  و نگه  داری  در منزل ، برای بازنشستگان و خانواده  محترم آنان ، بیمارستان  آموزش  لازم  را جهت نگه داری از این گروه و خانواده آنها در محل  بیمارستان  ارائه  خواهد کرد آموزشها شامل  کلاس حضوری، ارائه  CD  و جزوه آموزشی  خواهد بود.

 

  ه- خدمات ویژه:

 

۱-      اعزام پزشک  و پرستار به منازل بازنشستگان  و مستمری بگیران بیمار بستری  در منزل با تخفیف ویژه

۲-     تأمین  آمبولانس جهت انتقال بیماران  ویژه  به بیمارستان  و بالعکس

 

و- نظارت:

 

۱-   در راستای  تکریم ارباب رجوع ،  مدیریت  بیمارستان  دفتر ارتباط با بیمار را  راه اندازی نموده است که وظیفه رسیدگی  به  شکایات،  مشکلات  و پی گیری  مسائل  مطرح  شده   از طرف بیمارا ن  و همراهان آنها را دارد. ضمن اینکه  طی تماس تلفنی  بصورت  تصادفی  با در صد  قابل   توجهی از خانواده ها در مورد وضعیت  خدمات رسانی بخش های  مختلف  بیمارستان  سئوالاتی بعمل می آید و نتیجه  به اطلاع  هیئت رئیسه  بیمارستان  رسانده میشود.

۲-   امور مربوط به بازنشستگان  محترم  با حساسیت  بیشتری  پی گیری خواهد شد  و تماسهای  بیشتری  با خانواده ها  انجام  می گیرد  و پی گیری  وضعیت  خدمات رسانی  بخش های  مختلف برای این عزیران  حداقل  دو برابر سایر اقشار خواهد بود.

۳-   شماره تلفن  ارتباط با مسئول (( واحد  ارتباط  با بیماران بیمارستان)) ۸۵۹۵۳۶۱۹ بوده   و شماره  تلفن  پیام گیر شبانه روزی((ارتباط با ریاست بیمارستان))۸۵۹۵۳۴۰۸ می باشد.

۴-   مراجعه کنندگان محترم  می توانند جهت رفع مشکلات  احتمالی  به دفتر  ارتباط با بیماران  واقع در طبقع  همکف  بیمارستان  مراجعه نمایند.

 

ماده ۵ :  تعهدات کانون بازنشستگان  آجا:

 

         الف ) اطلاع رسانی به بازنشستگان  و مستمری بگیران  از طریق سایت کانون  و مجله  تلاش

         ب) راهنمائی، هدایت و معرفی بازنشستگان و مستمری بگیران به  بیمارستان

         ج) همه گونه  همکاری و تعامل در جهت تسهیل اجرائی  مفاد این تفاهمنامه

 

ماده ۶:  

 

 این  تفاهنامه صرفاَ به منظور هماهنگی بین  دو ارگان  عقد گردیده  و در صورت  بروز  هرگونه مشکل  بدواَ  از طریق  مذاکره  حضوری حل و فصل  خواهد  گردید ودرصورت عدم  نتیجه  تفاهمنامه با اطلاع  کتبی هریک از طرفین قابل  فسخ می باشد

این تفاهمنامه  در ۶ ماده  و در سه صفحه متحدالمتن  در تاریخ ۲۶/۳/۱۳۹۰ به امضاء طرفین  رسیده  و از تاریخ مذکور قابل اجرا می باشد.

 

رئیس بیمارستان امام رضا (ع) ۵۰۱ آجا                   رئیس کانون بازنشستگان آجا 

          دکتر عارف علی مقدادی                              سرتیپ دکتر اسداله حیدری 


منبع:سایت کانون بازنشستگان نیروهای مسلح

/ 0 نظر / 16 بازدید